مصاحبه علی رمضانی با خبرگزاری قرآنی یران(یکنا)

 

گروه‌های تواشیح برای جذب بیشتر مخاطب و اجرای برنامه‌های پر طرفدار به ناچار از موسیقی کمک می‌گیرند.

علی رمضانی، مسئول گروه تواشیح الزهرا(س) با بیان این مطلب گفت: جامعه جوان تواشیح بدون موسیقی را نمی‌پسندد. اگر بخواهیم فرهنگ واقعی تواشیح را برای اقشار مختلف جامعه اجرا کنیم مطمئنا هیچ کس در برنامه‌های تواشیح‌خوانی حاضر نمی‌شود.

وی افزود: پس از گذشت 10 سال گروه تواشیح الزهرا(س) با اجرای تواشیح بدون موسیقی و تنظیم آن به صورت نما‌آهنگ‌های مختلف در فضاهای بسیار زیبا و معنوی، 10 هزار نرم افزار تولید کرد که از این تعداد، تنها سه هزار عدد به فروش رفت و دلیل این موضوع نبود موسیقی در کنار کار تواشیح بود.

رمضانی ادامه داد: ما ناچاریم تا نیازهای مخاطبانمان را تأمین کنیم. چون دیگر جوانان حاضر نیستند به تواشیح خوانی گوش کنند و بیشتر به دنبال کارهای نو همراه با اجرای موسیقی هستند.

مسئول گروه تواشیح الزهرا (س) از کم لطفی مسئولان نسبت به اجری تواشیح در برنامه‌های تلویزیونی انتقاد کرد و گفت: شبکه‌های سراسری به ندرت و در ایام خاص تواشیح خوانی را پخش می‌کنند و این به نوعی به فرهنگ تواشیح خوانی ضربه می‌زند. ازطرفی انتظار تواشیح خوان‌ها از شبکه قرآن نیز بسیار بالا است اما متأسفانه علاوه بر اینکه اجری تواشیح در شبکه قرآن بسیار کم است، بیشتر به عنوان میان برنامه پخش می‌شود.

وی تصریح کرد: پیش از شروع اخبار قرآنی و یا قبل از شروع اذان در تمام شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی به صورت خیلی کوتاه و بریده فقط یک ذکر از تواشیح اجرا می‌شود که بلافاصله با شروع برنامه مورد نظر، حتی ذکر هم ناقص می‌ماند، این مشکل بزرگی است که تواشیح خوان‌ها از آن رنج می‌برند.

وی درباره دیدگاه مسئولان نسبت به اجری عربی و فارسی تواشیح افزود: مسئولان امور قرآنی به تواشیح توجه چندانی ندارند. مهم‌ترین دلیلی که می‌آورند عربی بودن تواشیح است و زمانی که گروه‌ها به اجرای فارسی همراه با موسیقی می‌پردازند، با اعلام این موضوع که این برنامه (هم‌خوانی) هیچ فرقی با سرود ندارد به بی‌توجهی‌های خود نسبت به تواشیح می‌افزایند و به جایگاه تواشیح بیشتر ضربه می‌زنند.

گروه تواشیح بین المللی الزهرا (س)

 

نفر اول رشته قرائت مسابقات دانشجویان کشور دیدگاه جامعه قرآنی را نسبت به تواشیح بسیار غلط و نادرست اعلام کرد و گفت: من به‌عنوان یکی از قاریان مطرح کشور، دیدگاه جامعه قرآنی را نسبت به تواشیح مثبت نمی‌دانم. برخی از اساتید قرآنی معتقد هستند که قاریان با حضور در گروه‌های تواشیح در آینده به مشکل برمی‌خورند اما من حدود 10 سال در کار تواشیح بودم که در نهایت سال 81 به عنوان نفر اول قرائت قرآن دانشجویان کشور انتخاب شدم.

وی افزود: متأسفانه تواشح آنقدر در حاشیه قرار گرفته است که در مسابقات سال‌های گذشته داوری بر عهده داوران قرآنی بود و اگر داوری هم از کشورهای صاحب سبک دعوت شده؛ عملا ارزشی برای او قائل نشدند که این موضوع واقعاً برای تواشیح‌خوانی تأسف برانگیز بود.

/ 14 نظر / 78 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سید

یه ذره خودت رو تحویل بگیر تو رو خدا . انشا الله قسمت بشه روزی حلال یا علی آقا

غریبه

حال به هم زن اه ه ه ه ه ه

222

تا کی دروغ و تزویر و ریا و

مجنون

به قول آسید مهدی قوام : دو مثال خریت ز خران عیبی نیست / آدمی هست دو سه مثقال خر است آره علی آقا برا خودت چند تا نوشابه باز کن عموئی ......

تنها

به به...علی آقا... اول باید متاسف بود برای این خبرگزاری که برای بحث تواشیح سراغ حضرتعالی اومده! دوما که شما لااقل ظاهرت رو درست کن و مثل این بچه قرتی ها ریشهای مبارکت رو اینجوری مدل نده! سوما که چه اعتماد به نفس کاذبی داری گلم...! من اگه خدای نکرده خدای نکرده جای شما بودم،در اولین فرصت این صفحه ی گروه الزهرا رو حذف میکردم... چهارما که:خیلی ضایع نوشتی که از شما دعوت کنن برای شرکت در مراسم "بزرگشان"!!!!!!!!! در کل خیلی ضایعی داداش...

بیخیال

آقا واقعا دمت گرم...شما طنز کار میکنی؟!قوه ی تخیل بالایی دارین.گفته بودی:من به‌عنوان یکی از قاریان مطرح کشور، دیدگاه جامعه قرآنی را نسبت به تواشیح مثبت نمی‌دانم. !!!! شما دقیقا از چه ساعتی جزء قاریان مطرح کشور شدی؟؟؟؟!! البته شاید منظورت کشور گینه بیسائو بوده!!!

respina

کسی که قرآن شناس باشه نمیره با زن یه نفر دیگه ارتباط برقرار کنه و باعث از هم پاشیدن زندگی اونا بشه وااااقعا برات متاسفم چون خیلی ریاکار هستی علی رمضانی البته فکرنمیکنم این اولین زندگی ای باشه که نابود کردی،با استفاده از موقعیت شغلیت خدا میدونه این چندمین زندگی ای هست که متلاشیش کردی خدا لعنتت کنه مطمئن باش این دنیا دار مکافاته و تو باید منتظر نتیجه کارای زشتت باشی علی رمضانی ریاکاااااااااااااااااااااااااااار

محمدقهرمانی

فوق العاده لذت بردم از کاراتون کارهای جدیدتون رو هم بزارید ممنون برای شما ارزوی سلامتی وتوفیق باارزش رو برای شما مسیلت می نمایم [گل][خداحافظ]

سید

سلام متشکرم از کاراتون واقعا عالیه فقط لباستون رو عوض کنی و کت و شلوار بپوشین ممنون عششششششششششششششششششششششششششششششششقمیییییییییییییییییییییییییی یاعلی [مغرور][گل][دست]

محمود رضا

سلام خداوکیلی شما در کار خونندگی بیشتر پیشرفت میکنی برو تو کار خوانندگی قول میدم یکی از بهترین خواننده ها بشین یاعلی .........................................................................................................[ابرو][تلفن]